Makijaż brwi dla ciepłego i zimnego typu urody

brwi dopasowane do typu urody

Sekret doskonałego makijażu brwi to nie tylko dobrej jakości kosmetyki, ale też odpowiednio dobrana kolorystyka, zgodna z Twoją karnacją i typem urody. Jak określić tonację swojej skóry i dobrać kosmetyki do brwi? Masz ciepły, czy zimny typ urody? Sprawdź w naszym artykule! 

Dlaczego znajomość tonacji swojej skóry jest ważna? 

Czy zdarzało Ci się kupić pomadę do brwi, której kolor wygląda ładnie w słoiczku, a na Twoich brwiach nagle staje się dziwnie pomarańczowy i kompletnie Ci nie pasuje? Dzieje się tak, jeśli kosmetyk jest w innej tonacji niż nasza skóra. Prawdopodobnie Twoja cera ma chłodną tonację, a produkt - ciepłą, dlatego makijaż brwi nie jest harmonijny. 

Znając swój typ urody, możesz przeprowadzić prawidłową analizę kolorystyczną barw, w których wyglądasz korzystnie. Dotyczy to nie tylko makijażu, ale także doboru ubrań i całego ogólnie pojętego wizerunku. Dlatego podstawą dobrze dobranych odcieni kosmetyków jest określenie tonacji Twojej skóry. Jak rozpoznać ciepły i zimny typ urody? A może Twoja tonacja jest neutralna? W jej klasyfikacji pomagają też typy urody skategoryzowane według pór roku. 

Jakie są typy urody? Makijaż brwi, a rodzaj karnacji

Aby Twój makijaż wyglądał naturalnie, a odcienie kosmetyków do brwi tworzyły spójną całość, powinnaś je dobrać do rodzaju Twojej karnacji. Wyróżniamy 3 podstawowe tonacje: ciepłą, zimną i neutralną, nazywaną też mieszaną. Jak rozpoznać ciepły i zimny typ urody? W jaki sposób  określić rodzaj swojej karnacji? Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ wcale nie musi to być jednoznaczne, czy dominują u Ciebie ciepłe, czy chłodne tony. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pomogą Ci to ustalić! 

Ciepły, czy zimny? Jak określić swój typ urody?

Mamy różne rodzaje karnacji, a każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne i “ulubione” kolory kosmetyków do makijażu brwi. Jak określić rodzaj karnacji? Sposobów jest wiele. Poniżej znajdziesz najlepsze z nich. Poznaj je i zrób test ciepły czy zimny typ urody definiuje Twój rodzaj karnacji? 

1. Ciepły czy zimny typ urody, test: złoto czy srebro?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy masz ciepły czy zimny typ urody, jest określenie, czy Twoja cera wygląda lepiej w ciepłych, czy zimnych tonach. Doskonale sprawdza się tu przyłożenie srebrnego, a następnie złotego materiału do twarzy. Pamiętaj, że na buzi nie powinno być makijażu - określamy tonację skóry. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dotyczy Cię ciepły czy zimny typ urody, test wykonuj w dziennym świetle, najlepiej przy oknie. Warto zrobić sobie zdjęcia, by je porównać. Przyjrzyj się, czy Twoja cera i kolor oczu lepiej współgrają ze srebrnym (chłodnym), czy może złotym (ciepłym) kolorem. Możesz też przyjrzeć się, w jakiej biżuterii wyglądasz lepiej: srebrnej, czy złotej? Jeśli na przykład srebrny odcień podkreśla mankamenty Twojej skóry, wygląda ona na zmęczoną, a cienie pod oczami stają wyraźniejsze - chłodne odcienie nie są dla Ciebie.

2. Ciepły a zimny typ urody - ocena zabarwienia skóry

Obserwacja własnej cery może przynieść odpowiedź na to, czy Twoja tonacja jest ciepła, czy zimna, słowem: ciepły czy zimny typ urody. Chłodna skóra jest porcelanowa, z niebieskim, szarym  lub różowym zabarwieniem. Z kolei, jeśli jest ciepła, wpada w złoty, jasny brąz lub ciepły beż. Skóra, która ma żółte lub pomarańczowe odcienie, jest przypisana do ciepłych typów urody, natomiast ta o niebieskich pigmentach – do zimnych. 

3. Ciepły czy zimny typ urody test żyłek na nadgarstkach

Czy są zielonkawe, czy raczej wpadają w niebieski? Zielonkawe przypisuje się ciepłym typom urody, niebieskawe zimnym. Ważne, by obserwować je w świetle dziennym, najlepiej tuż przy oknie. Jeśli zauważasz u siebie żyłki niebieskie i zielone, masz typ neutralny (mieszany). 

4. Test na rodzaj karnacji, a makijaż

Świetny sposób określenia karnacji  to typy urody a makijaż. Pomaluj policzki różem. Na jeden nałóż róż w odcieniu ciepłym (morelowy, brzoskwiniowy, pomarańczowy), na drugi –  chłodny róż w odcieniu zimnym. Usiądź przy oknie, w dziennym świetle i oceń, który kolor stapia się z Twoją cerą, rozświetla ją i nadaje zdrowy koloryt. Jeśli lepiej wyglądasz w różu o ciepłej tonacji jesteś oczywiście ciepłym typem urody, jeśli w tym o chłodnej tonacji – zimnym.

Podobny test możesz zrobić malując się z pomadkami: chłodną w kolorze fuksji, jasnego perłowego różu lub czerwieni, w której dominują niebieskie tony. Następnie sięgnij po szminkę w ciepłej tonacji – morelową, brzoskwiniową, koralową. Sprawdź, w której Twoja twarz wygląda korzystniej: zwiąż włosy i zrób sobie zdjęcia, abyś mogła je porównać.

5. Porównaj swój rodzaj karnacji ze znaną osobą

Test na typ karnacji możesz wykonać, inspirując się typami  urody gwiazd, które często są opisywane przez wizażystów i opisywane jako ciepły i zimny typ urody; dlatego dobrym pomysłem jest znalezienie takiej, aktorki lub modelki, która ma rodzaj karnacji
podobny do Twojej. W ten sposób z łatwością ocenisz, czy masz ciepły czy zimny typ urody. Dla przykładu: Sophie Marceau jest ciepłym, jesiennym typem urody. Laetita Casta to ciepła wiosna, Clemence Poesy - chłodne lato, natomiast Audrey Tautou to chłodna zima. 

Rodzaje karnacji: typ urody określony według pór roku 

Skoro wspomnieliśmy o jesiennych i wiosennych typach urody, pora na wyjaśnienie. Typ urody według pór roku także pomaga określić “temperaturę” tonacji, a najpowszechniejszą klasyfikacją jest podział ze względu na cztery na pory roku. Podstawowym, najprostszym podział na wspomniane typy urody wygląda tak: 

 • Wiosna – jasny, ciepły
 • Lato – jasny, zimny
 • Jesień – ciemny, ciepły
 • Zima – ciemny, zimny
jak określić typ urody pory roku wiosna lato jesień zima

Pamiętaj! 

Klasyfikacja typów urody ze względu na pory roku jest pomocna, ale też bardzo ogólna. Istnieje wiele podtypów, dzięki którym można wyróżnić nawet do 12 kategorii kolorystycznych, w rozmaitych tonacjach. Ponadto są osoby, które mają mieszany (neutralny) typ urody i pasują im zarówno ciepłe, jak i zimne barwy. Jesteśmy bardzo różni, mamy rozmaity kolor skóry, odcień włosów i brwi, a nasza uroda nie zawsze daje się jednoznacznie określić i ująć w sztywne ramy. To właśnie owa różnorodność jest w nas najpiękniejsza!

Jaki to zimny typ urody?

 • Lato – chłodna, mleczna cera z tonami różowo-beżowymi. Oczy jasnoniebieskie, zielone, piwne, lub szare. Włosy o chłodnym blondzie, popielate, platynowe lub jasnobrązowe. Całkiem dobrze nieźle znosi opalanie – po kilku dniach skóra brązowieje. 
 • Zima – kontrastowy typ urody, tzw. “królewny śnieżki”; karnacja jasna lub w chłodnym, oliwkowym odcieniu. Oczy błękitne, orzechowe lub czarno-brązowe, włosy w chłodnych odcieniach. Łatwo się opala.

Jaki to ciepły typ urody?

 • Wiosna –  ciepły odcień skóry, często widać na niej piegi. Oczy niebieskie, zielone lub jasnobrązowe. Włosy beżowe, często z odcieniami rudości lub karmelowe.  Może pojawiać się skłonność do rumieńców. Skóra dość szybko się opala. 
 • Jesień – jasny, ciepła cera w której dominują brzoskwiniowe lub złociste tony. Włosy w odcieniach rudości lub mahoniowe. Dominują w nich ciepłe barwy. Trudno się opala, ma skłonność do piegów.

Ciekawostka!

Typ urody może się zmieniać w ciągu życia. W zależności od tego, czy się opalisz, czy zafarbujesz włosy na inny kolor, Twój typ urody może stać się bardziej chłodny lub ciepły. Można to zauważyć malując się szminką, której odcień po lecie nagle nie prezentuje się tak korzystnie, jak zazwyczaj. 

Jak dobrać kolor kosmetyków do brwi?

Podobnie jak wszystkie kosmetyki kolorowe, również produkty do makijażu brwi mają określoną temperaturę barw, dlatego aby dobrać odpowiedni kolor pomady, cieni czy kredki należy przede wszystkim sprawdzić jej tonację, a następnie dobrać kolor pasujący do Twoich włosów, brwi i karnacji. Odcień kosmetyku powinien być zbliżony do koloru brwi i włosów, ale nie identyczny. Jeśli fryzura ma kilka odcieni, kieruj się tym, który znajduje się bezpośrednio przy twarzy. Dobierając kosmetyki do brwi, np. pomadę, sięgnij po odcień o ton jaśniejszy od koloru brwi.

Przyjęło się także, że w makijażu brwi dominują raczej chłodne lub neutralne odcienie, chyba że masz zdecydowanie ciepły typ urody, a Twoje włosy są mahoniowe, kasztanowe lub ogniście rude. Pamiętaj także, że w makijażu liczy się naturalność - przerysowane brwi i za ciemne kolory wyglądają groteskowo i niestety postarzają, ponieważ wyostrzają rysy twarzy. 

Tip!

 • Jeśli dobrze wyglądasz w kontrastach jesień/zima, wybierz nieco mocniejszy odcień kosmetyku.
 • Jeśli pasują do Ciebie bardziej subtelne kolory, wybierz z jaśniejszą paletę.

Doskonałym kosmetykiem do brwi, niezależnie od ich rodzaju i gęstości jest pomada. Jej konsystencja pozwala precyzyjnie i efektownie podkreślić kontur brwi. Pomada pozwala zatuszować ewentualne ubytki na łuku brwiowym oraz doskonale wypełnia całą brew kolorem. Pozwala też na stworzenie różnych efektów, dlatego bez problemu wykonasz nią make-up dzienny i wieczorowy. Jest niezastąpiona, jeśli chcesz “odświeżyć” blednący już makijaż permanentny brwi. 

Do podkreślenia dolnej linii brwi i namalowania konturu zgodnie z ich geometrią idealnie nadaje się także kredka. Zasada doboru barw jest tu taka sama: jej odcień powinien współgrać z Twoją tonacją skóry, aby nie powodować kolorystycznego dysonansu. Dobra kredka do brwi nie tylko posłuży do obrysu i wypełnienia całego łuku kolorem, ale także domaluje pojedyncze włoski i zaakcentuje koniec brwi, czyli tzw. ogonek. Ważne, by jej grafit był precyzyjnie cienki, o odpowiedniej twardości i doskonałej pigmentacji - to gwarancja doskonałego makijażu brwi. 

Makijaż brwi dla ciepłej i zimnej tonacji 

 • Makijaż brwi dla ciepłego typu urody 

Do tej kategorii zaliczamy panią wiosnę i jesień. Jaki makijaż do ciepłego typu urody będzie najlepszy? W takim makijażu brwi mogą pojawić się ciepłe i neutralne odcienie. Pani wiosna powinna wybierać kolory jasne i z ciepłej palety barw, np. ciepłe brązy i beże. Z kolei jesieni pasują odcienie beżu lub brązu, a w ich kolorystyce mogą wyróżniać się rdzawe, pomarańczowe i złotawe akcenty. 

 • Makijaż brwi dla zimnego typu urody 

Chłodny typ urody to zima i lato. Jaki makijaż do zimnego typu urody będzie najlepszy? Jeśli należysz do tej kategorii, w Twoim makijażu powinny dominować chłodne odcienie: zimne (jasne lub ciemne)  brązy oraz szarości, dobrane odcieniem do koloru włosów. Pani zimie bardzo pasują zdecydowane, czyste barwy. Natomiast pani lato powinna wystrzegać się czerni oraz kolorów ziemi, natomiast dobrze wygląda w szarościach i kolorze taupe, który jest miksem beżu z szarością i ma neutralny charakter.

Obramowany tekst: Pamiętaj, że praktycznie każdy kolor ma swoją ciepłą i zimną wersję.

Makijaż brwi – kolory neutralne. Idealne do każdej tonacji

Warto wspomnieć, że oprócz odcieni dedykowanych konkretnej tonacji, istnieją też takie, w których nie dominuje ani ciepła, ani zimna temperatura barw. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym trudno określić jaki jest typ ich urody, gdyż nie jest to do końca oczywiste. 

W neutralnych kolorach kosmetyków temperatura barw jest stonowana. Nie przeważają w nich ani ciepłe tony, takie jak czerwień lub pomarańcz, ani zimne, czyli niebieskie lub fioletowe, więc te barwy nie powodują kolorystycznego dysonansu z innymi odcieniami. Z tego względu pasują one do wielu typów urody, w tym dla karnacji mieszanych. 

Przemyślane kolorystycznie produkty do makijażu brwi często mają w swojej ofercie neutralne odcienie: to bezpieczna opcja, dzięki której make-up będzie harmonijny, niezależnie od tego, jakich barw użyjesz podczas malowania twarzy; do brwi pomalowanych w neutralnym odcieniu możesz dobrać ciepłe, lub zimne cienie, podkład czy też pomadkę, a make-up będzie wyglądał spójnie.

Kosmetyki Nanobrow – kolorystyka dla ciepłego, zimnego, neutralnego typu urody

Jeśli chcesz dobrać idealny odcień kosmetyku do brwi, wybierz go z bogatej oferty Nanobrow. To doskonałe  kosmetyki do brwi, które stworzono dbając ociepły i zimny typ urody i tonacji, także neutralny. Dlatego bez problemu dopasujesz je zarówno do ciepłego, zimnego, jak i neutralnego typu urody. Kosmetyki do brwi Nanobrow cieszą się dużą popularnością, a ich jakość oraz dopracowana kolorystyka sprawia, że każda kobieta znajdzie tu swój ukochany odcień maskary do brwi, pomady bądź kredki. Sprawdź sama i spraw, by Twój makijaż wyglądał bez zarzutu. Nanobrow to specjaliści w dziedzinie pięknych brwi!

Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczymy się do niezbędnych plików. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na personalizację reklam, modyfikując przesłane zgody. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności