Sposoby na opadające brwi

Sposoby na opadające brwi

Opadanie brwi to częsty objaw procesu starzenia się skóry, która z biegiem lat traci elastyczność i sprężystość. Opadającym brwiom często towarzyszy też opadanie powiek, tworząc wyraźny fałd skórny co daje dość niekorzystny efekt wizualny. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak poradzić sobie z opadającą powieką. Poznaj je!

Dlaczego brew opada?

Z problemem opadającej brwi najczęściej borykają sie osoby w wieku dojrzałym, ponieważ głównym czynnikiem powstawania nieestetycznego skórnego fałdka nad powieką jest utrata jędrności i elastyczności skóry oraz osłabienie mięśni i włókien kolagenowych. To efekt procesu starzenia się skóry, który z biegiem lat jest nieunikniony. Z kolei jednostronne opadanie często bywa objawem problemów z nerwami i mięśniami twarzy. Jednak czynników odpowiadających za opadanie brwi jest nieco więcej. 

Opadanie powiek - ptoza 

Istnieje też rodzaj opadania powieki nazywany ptozą. Ta przypadłość jest uwarunkowana nieprawidłową strukturą, funkcjonowaniem lub unerwieniem mięśni które powinny zapewniać powiece odpowiednią ruchomość i uniesienie. Ptoza nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu i rehabilitacji, ale dzięki tzw. blefaroplastyce można ją zlikwidować. Warto wiedzieć, że ptoza to nie tylko problem estetyczny. Może ona być przyczyną zwężenia szpary między powiekami i prowadzić do znacznego przysłonięcia źrenicy. To znacznie ogranicza pole widzenia. Osoby z ptozą często odczuwają zmęczenie wzroku, dyskomfort powiek oraz bóle głowy. Blefaroplastyka może zatem znacznie poprawić komfort i bezpieczeństwo życia.

Opadanie brwi, a rysy twarzy

Czy wiesz, że opadanie brwi może być przyczyną nie tylko zmartwień i trosk, ale także miewa skutki fizyczne? Wspomniane już zmęczenie wzroku i stały dyskomfort mogą powodować frustrację. Wygląd brwi ma ponadto ogromny wpływ na ogólny wygląd twarzy. Kiedy następuje obniżenie się poziomu brwi, następuje opadnięcie powieki i optyczne zmniejszenia oka. Ma to wpływ na cały wygląd twarzy. Niestety osoba z opadającą brwią i powieką wygląda na zmęczoną i dużo starszą niż w rzeczywistości.  Dlatego warto rozważyć zabieg unoszenia brwi, by przywrócić twarzy młody wygląd. Na codzień można też pomóc sobie makijażem, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Jak pozbyć się opadających brwi?

1. Domowe sposoby na opadające brwi

Czy problem opadających brwi można zażegnać domowymi sposobami? Z pewnością można działać profilaktycznie oraz wzmacniać mięśnie w tej części twarzy. Profilaktyka jest wciąż przez nas niedoceniana, a tymczasem wzmacnia skórę za pomocą odpowiednich składników aktywnych, co może znacznie opóźnić proces starzenia, a co za tym idzie, także problem ze zwiotczałymi fałdkami nad górną powieką.  Warte uwagi są także ćwiczenia mięśni twarzy. Należy je wykonywać kilka minut każdego dnia, a przyniosą zaskakujące efekty. Na stan brwi świetnie wpływa także delikatny masaż skóry, który pobudzi mikrokrążenie i nasili syntezę kolagenu. Możesz go robić dłońmi, masażerem albo płytką gua sha. Na proces starzenia się skóry znaczny wpływ ma promieniowanie słoneczne, które powoduje fotostarzenie się skóry. Nie nadużywaj kąpieli słonecznych, chroń skórę za pomocą kremów z wysoki filtrem.

Pamiętaj!
Im wcześniej będziesz przywiązywała wagę do pielęgnacji i dbałości o okolice oczu i brwi, tym bardziej opóźnisz proces starzenia się skóry. Na problem opadającej powieki  mniej narażone są osoby, które już od wczesnych lat stosują odpowiednie kremy i stosują je w prawidłowy sposób, łącząc aplikację z delikatnym masażem

Opadająca powieka - ćwiczenia, joga twarzy

Za opadanie brwi odpowiadają mięśnie podskórne, dlatego warto je ćwiczyć!  Idealnie sprawdza się tu joga twarzy oraz szereg specjalnie opracowanych ćwiczeń, poprawiających elastyczność skóry, a nawet kontur twarzy. 

2. Zabiegi medycyny estetycznej na opadające brwi
  • Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa (botulina), nazywana botoksem, hamuje przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe i w ten sposób osłabia konkretne mięśnie mimiczne. To prowadzi do wygładzenia zmarszczek i napięcia skóry. Dzięki niej można też skorygować problem opadającej powieki. Podaje się ją w obrębie skroni i czoła. Warto dodać, ze zabieg trwa krótko i jest bezbolesny oraz bezinwazyjny. Po tygodniu od zabiegu botuliną zyskujemy efekt uniesionych brwi, który utrzymuje się przez około 6 miesięcy.

  • Nici APTOS czyli tzw. lifting bez skalpela

Zabieg polega na aplikacji podskórnej nici, które nasilają produkcję włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego. Nici rozpuszczają się pod skórą, ale wynik w postaci uniesienia brwi pozostaje. Widzimy go natychmiast i utrzymuje się on od 18 do 24 miesięcy.

  • Radiofrekwencja mikroigłowa 3D 

Fala elektromagnetyczna ogrzewa tkankę i stymuluje jej regenerację, ponieważ ciepło obkurcza włókna kolagenowe oraz nasila tworzenie się nowego kolagenu. Zabieg powoduje też celowe mechaniczne uszkodzenie tkanki, by zmusić ją do regeneracji. Efektem jest uniesienie brwi i powiek. Zaleca się wykonanie od 3 do 6 zbiegów.

  • Unoszenie brwi technologią HiFu

 HIFU (high intensity focused ultrasound), to bezinwazyjny zabieg ujędrniający i wygładzający skórę. Trwa od 15 do 40 minut.Wykorzystuje się tu fale ultradźwiękowe zogniskowanych w ustalonych miejscach na skórze. Zabieg HiFu  zwiększa temperaturą tkanek do  65-75 stopni Celsjusza, tworząc celowe mikrouszkodzenia i wywołując w skórze naturalny proces gojenia, czyli syntezę kolagenu. To skutkuje trwałym napięciem i usunięciem zmarszczek oraz wiotkości. Skóra jest naturalnie regenerowana i trwale zostaje zwiększone jej napięcie, dzięki czemu już jeden zabieg pozwala na usunięcie zmarszczek i opadającej powieki. 

  • Kwas hialuronowy na opadanie powiek

Jednym z najpowszechniejszych zabiegów na opadającą powiekę jest wstrzykiwanie nieusieciowanego kwasu hialuronowego pod skórę. Dzięki temu poprawia się gęstość, elastyczność  i nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy jest wypełnieniem dla obszarów pozbawionych elastyczności, w których nastąpiło przesunięcie tkanek podskórnych. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że jest on zgodny z chemiczną budową komórek naszej skóry, a efekty po zabiegu mogą się utrzymywać ponad rok.

  • Opadające brwi i plastyka powiek

Plastyka powiek górnych jest inwazyjnym zabiegiem korygującym opadającą skórę. W tym celu nacina się skórę powiek w załamaniu powieki górnej. Nadmiar wiotkiej skóry i tkanki tłuszczowej zostaje wycięty. Następnie rana jest zasklepiana bardzo cienkimi szwami, a blizna staje się praktycznie niezauważalna.

  • Makijaż na opadające powieki

Aby na codzień zminimalizować efekt opadającej powieki, warto dowiedzieć się, jak zrobić makijaż, który sprawi, że będzie ona mniej widoczna. Taki make-up  optycznie podniesie powiekę i sprawi, ze oko będzie wyglądało na większe. 

Istotna jest tu gra świata i cienia: ciemny kolor stosuj w zewnętrznym kąciku oka, natomiast cień jasny nanoś na środkową części i w wewnętrznym kąciku. Efekt optycznego uniesienia powieki uzyskasz, nanosząc bardzo jasny, matowy i cielisty cień tuż pod łukiem brwiowym. Pamiętaj także o linii brwi - zwłaszcza jej dolna krawędź powinna być starannie zaakcentowana. Zrobisz to kredką lub markerem do brwi, a najtrwalszy efekt uzyskasz dzięki miękkiej i plastycznej pomadzie. 

Twoim sprzymierzeńcem w kamuflowaniu opadającej powieki będą także długie rzęsy, ponieważ odwracają uwagę od opadających powiek.

Makijaż dla opadających powiek - krok po kroku

Makijaż dla opadającej powieki: krok 1

Nałóż na całą  powiekę (ruchomą i nieruchomą) dobrą bazę pod cienie, lub ewentualnie zastosuj korektor do twarzy. 

Makijaż dla opadającej powieki: krok 2

Sięgnij po cienie: potrzebujesz 2-3 odcieni,  z których jeden jest dość ciemny, drugi średni, a trzeci bardzo jasny. Ciemny cień nanieś w zewnętrznym kąciku. Cień drugi z kolei zaaplikuj  na obszar powieki, który chcesz optycznie  schować (czyli na wałeczek opadającej skóry), oraz na środkową część ruchomej powieki  Jasny cień nałóż pod łukiem brwiowym i w zewnętrznym kąciku oka. Dzięki temu oko nabierze jeszcze większej wypukłości i głębi.

Makijaż dla opadającej powieki: krok 3

Makijaż dla opadających powiek będzie precyzyjniejszy, jeśli użyjesz białej lub cielistej kredki, którą nałożysz na linię wodną oka. 

Makijaż dla opadającej powieki: krok 4

Wytuszuj starannie rzęsy, lub doklej sztuczne - pamiętaj że im są dłuższe i gęściejsze, tym bardziej odwracają uwagę od opadającej powieki. 

Pamiętaj o wyglądzie brwi

Warto pamiętać, że końcowy efekt makijażu jest uwarunkowany nie tylko makijażem oka - i techniką, jaką pomalowana jest powieka . Liczy się także to, jak wyglądają Twoje brwi. Powinny być zadbane i o ładnym, dopracowanym kształcie. Proporcjonalne, zadbane brwi o dobrej geometrii sprawiają, że oko wygląda optycznie na większe. Odpowiedni kształt brwi pozwala na podkreślenie łuku brwiowego rozświetlaczem. Równie ważna jest tu  regularna depilacja zbędnych włosków.  W przypadku kobiet z opadającymi powiekami wyrastające niekontrolowanie włoski sprawiają wrażenie ciężkiej powieki i przytłaczają swoim wyglądem.. 

Opadająca powieka – kremy

Czy wiesz, ze odpowiednią pielęgnacją i kosmetykami możesz zwalczać efekt opadającej powieki? Już od młodych lat dbaj o właściwą aplikację odpowiednich kremów pod oczy. Pamiętaj, że ten ksometyk powinien być dobrany do Twojego do wieku. Zawsze jednak musi  zapewniać odpowiednie nawilżenie dlatego dobrze, jeśli zawiera znaczną ilość kwasu hialuronowego. Aplikuj go od wewnętrznego kącika, okrężnym ruchem posuwając się w  stronę górnej powieki, delikatnie masując naskórek i  wracając do wewnętrznego jego kącika. Właściwe nakładanie kremu można połączyć z masażem - taki rytuał powinien stać się ważnym elementem codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu.

Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczmy się do niezbędnych plików . W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności