Czy wiesz, że brwi - podobnie jak włosy na głowie - wymagają pielęgnacji i regularnego oczyszczania? Dlatego powstał peeling do brwi. Okazuje się, że wcale nie jest przesadą! Dowiedz się, czym jest peeling do brwi, jakie daje efekty i dlaczego warto go robić.
Co to jest peeling brwi?
Peeling brwi to zabieg kosmetyczny, który polega na usuwaniu nagromadzonego, martwego naskórka i oczyszczaniu skóry. Poprawia mikrokrążenie i pobudza włoski do wzrostu, oraz uniemożliwia odrastającym brwiom wrastanie w skórę. Jest też przydatny podczas farbowania brwi henną lub farbką oraz przy innych zabiegach związanych ze stylizacją brwi. To doskonale uzupełnienie zabiegu laminacji brwi.
Dlaczego warto robić peeling brwi?
Peeling brwi wydaje się bardzo niepozorny, ale okazuje się bardzo pomocny w wielu zabiegach związanych z pielęgnacją i stylizacją brwi. Oczyszczenie i pozbycie się złuszczającego, suchego naskórka bywa istotne przed zabiegiem koloryzacji brwi – peeling sprawi, że farba równomiernie rozprowadzi się na skórze. Dobrze jest zrobić go także przed laminacją brwi, aby uzyskać lepszy efekt.
Kolejną ważną funkcją peelingu brwi jest pobudzenie wzrostu włosków. Jeśli Twoje brwi odrastają zbyt wolo lub wcale - peelingiem możesz pobudzić krążenie podskórne. To aktywizuje cebulki i może przyczynić się do szybszego odrostu brwi. Warunkiem jest systematyczne wykonywanie peelingu. Dzięki temu kosmetyki pielęgnacyjne (np. odżywka do brwi) będą się lepiej wchłaniać w skórę. Ponadto peeling pomaga w walce z wrastającymi włoskami, oraz ułatwia codzienny makijaż brwi - kosmetyki nanoszą się równomierniej, a całość wygląda estetyczniej na gładkiej, oczyszczonej skórze.
Składniki peelingu do brwi - co powinien zawierać?
Dobrze opracowany peeling do brwi zawiera nie tylko ścierające drobinki, ale także składniki pielęgnujące, nawilżające i wygładzające skórę. Najpopularniejszymi substancjami, które można znaleźć w peelingu brwi są:
- Olejki - nierafinowane, zimnotłoczone olejki, i masła m.in. masło shea, olej arganowy, rycynowy lub słonecznikowy są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3, flawonoidy, roślinne sterole i szereg witamin; neutralizują wolne rodniki, wzmacniają włoski, nadają skórze elastyczność i chronią brwi przed niszczeniem. Olejek rycynowy dodatkowo wspomaga porost brwi.
- Woski - najczęściej wosk pszczeli lub carnauba (wegański odpowiednik wosku pszczelego)
- Kwas cytrynowy - lub inne kwasy AHA, które złuszczają martwy naskórek i usuwają przebarwienia.
- Ekstrakt z rokitnika - działanie antyoksydacyjne, uelastyczniające, poprawiające jędrność skóry, regenerujące. Jest silnie odżywczy. To bogactwo witamin A, E, minerałów: potasu, wapnia, magnezu, żelaz, manganu, miedzi, cynku, chromu, selenu.
- Woda morska - dostarczają skórze dawkę wilgoci i minerałów.
- Gliceryna - tworzy okluzje i zapobiega utracie nawilżenia, chroni brwi przed wysuszeniem
- Drobinki bambusa - mają działanie peelingujące, oczyszczają pory, usuwają zanieczyszczenia i złuszczają naskórek.
- Ekstrakt z aloesu - działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, regenerująco i nawilżająco, stymuluje komórki do szybszej regeneracji, koi i łagodzi podrażnienia.
Jak zrobić peeling brwi?
To bardzo łatwe. Peeling do brwi robi się dokładnie tak, jak ten do twarzy lub ciała: wystarczy nanieść odpowiednią ilość kosmetyku na zwilżoną skórę i wmasować go okrężnymi ruchami. Pamiętaj, aby wcześniej zmyć makijaż - brew musi być oczyszczona. Niektóre z peelingów mogą się delikatnie pienić. Po wszystkim wystarczy spłukać go wodą lub zmyć wilgotnym wacikiem.
Jaki peeling do brwi wybrać?
Jak wybrać dobry peeling do brwi? Wiele osób sądzi, że można do tego wykorzystać zwykły peeling do twarzy, ale jest on zbyt silny i często zawiera zbyt mocno ścierające składniki, dlatego lepiej nie stosować go na brwi. Peeling do brwi powinien być delikatny, a jego drobinki ścierające niewielkie, aby nie uszkodzić delikatnych włosków. Sprawdź także, czy kosmetyk zawiera naturalne składniki roślinne oraz te o działaniu kojącym. Produkty dostępne w drogeriach są opracowane tak, by peeling brwi przyniósł maksimum efektów. W ich składzie znajdziesz substancje złuszczające, ale także pielęgnujące brwi.
Peeling brwi - efekty
-
Poprawia krążenie krwi, więc brwi odrastają szybciej.
-
Efekt czystej skóry bez toksyn.
-
Zwiększa skuteczność kosmetyków.
-
Składniki odżywcze wnikają łatwiej.
-
Wzmacnia cebulki - brwi są w lepszej kondycji.
-
Naskórek staje się aksamitnie gładki.
-
Ułatwia wnikanie kosmetyków barwiących we włoski.
-
Przygotowuje brwi do zabiegów kosmetycznych.
Czy można robić peeling brwi przed makijażem permanentnym?
Poprawia krążenie krwi, więc brwi odrastają szybciej.
Efekt czystej skóry bez toksyn.
Zwiększa skuteczność kosmetyków.
Składniki odżywcze wnikają łatwiej.
Wzmacnia cebulki - brwi są w lepszej kondycji.
Naskórek staje się aksamitnie gładki.
Ułatwia wnikanie kosmetyków barwiących we włoski.
Przygotowuje brwi do zabiegów kosmetycznych.
Peelingu brwi nie powinno się wykonywać przed makijażem permanentnym brwi. Należy zrezygnować z niego na tydzień przed zabiegiem. Dzieje sie tak, ponieważ wewnętrzne warstwy skóry są wówczas bardziej podatne na reakcje alergiczne, a działanie peelingu ma skonkretyzowany czas, podczas którego regenerują się komórki.
Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, dlatego wiąże się z nim pewna traumatyzacja skóry, czyli interakcja z jej głębokimi warstwami. To zwiększa ryzyko infekcji lub ewentualnych alergii. Dlatego nie powinno się robić peelingu i innych zabiegów złuszczających do dwóch tygodni po makijażu. Należy poczekać aż do całkowitego zagojenia się brwi.