Demakijaż twarzy, oczu i brwi to podstawa pielęgnacji. Zawsze należy pamiętać o wieczornym demakijażu i starannym oczyszczeniu skóry. To zapobiegnie zmarszczkom, niedoskonałościom i stanom zapalnym. Brwi, na których zalegają niezmyte ksometyki kolorowe zaczynają słabnąć: przerzedzają się, wysuszają, zmienia się ich odcień i kondycja. W tym artykule poznasz sekrety idealnego demakijażu brwi.
Demakijaż brwi – dlaczego należy o tym pamiętać?
Makijaż brwi wykonuje się zazwyczaj kosmetykami o dużej pigmentacji, mocno nasyconymi kolorem, gęstymi i kremowymi. Są one bardzo trwałe i - jak na małą brew - stosujemy ich sporo. Dlatego tak ważne jest ich codzienne zmywanie. Warto pamiętać, że kosmetyki kolorowe pozostawione przez zbyt długi czas na skórze łączą się z zanieczyszczeniami i mogą powodować zatykanie się porów, zaskórniki, wypryski skórne oraz osłaniać kondycję włosków. Może to nawet prowadzić do zahamowania wzrostu brwi. Zmywanie makijażu pomaga też utrzymać zdrową, młodzieńczą skórę, która wolniej się starzeje. .
Czym najlepiej wykonywać demakijaż brwi?
Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków do demakijażu brwi. Drogerie oferują nam specjalne płyny dwufazowe, micelarne, olejki, mleczka oraz pianki. Który wybrać? Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna. Każdy produkt ma inną konsystencję i skład, który warto dopasować do swoich upodobań i potrzeb skóry. Warto jednak wziąć pod uwagę rodzaj makijażu brwi, mianowicie to, czy jest wodoodporny, czy też nie, a także uniwersalność kosmetyku (np.wybrać jeden produkt do oczu i twarzy). Liczy się także to, czy nosimy soczewki kontaktowe bądź sztuczne rzęsy. Wiele płynów do demakijażu brwi i oczu zawiera składniki, które mają działanie pielęgnujące: dbają o skórę i wzmacniają włoski. Ponieważ demakijaż brwi to wrażliwa okolica oczu, warto unikać kosmetyków do demakijażu, które mają w składzie parabeny, silikony i inne składniki komedogenne, a zamiast tego sięgać po produkty przebadane okulistycznie.
Demakijaż wrażliwej skóry
Twoja skóra jest wrażliwa i wymaga wzmożonej troski? Podczas demakijażu oczu i brwi wybieraj formuły kosmetyków, które są bezzapachowe, hipoalergiczne, o neutralnym odczynie pH. Powinny one działać łagodząco, kojąco oraz ochronnie. W ten sposób zabezpieczą naskórek przed podrażnieniami i negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.
Trend kosmetyczny - olejki do demakijażu
Najpopularniejszym trendem kosmetycznym związanym z demakijażem twarzy, oczu i brwi jest OCM, czyli oczyszczanie twarzy olejami To z ich pomocą możesz wykonać staranny demakijaż, który jednocześnie świetnie pielęgnuje skórę i dba o małe włoski na brwi. W składzie kosmetyków do OCM bazowym składnikiem jest olejek rycynowy, który słynie ze świetnej pielęgnacji brwi i rzęs - wmacnia, pobudza do wzrostu, dba o kolor i delikatnie przyciemna włoski. Olejowe produkty skutecznie usuwają makijaż, rozpuszczają tusz do rzęs, cienie do powiek, a nawet wodoodporne kosmetyki do brwi.
Skuteczny demakijaż brwi w 4 krokach - jak go zrobić?
1. Jeżeli wybrałaś juz odpowiedni kosmetyk, po prostu nasącz nim wacik kosmetyczny i przyłóż go do brwi, delikatnie go dociskając. Jeśli masz dwufazowy płyn do demakijażu najpierw wstrząśnij go przed użyciem. Pamiętaj, że dobry preparat nie wymaga pocierania skóry.
2. Po kilkunastu sekundach produkt rozpuści kosmetyki kolorowe, więc łatwo będzie je zetrzeć ze skóry. Zbierz je delikatnie wacikiem, usuwając dokładnie wszystkie pozostałości kosmetyków oraz zanieczyszczenia. Nie pocieraj i nie naciągaj skóry – ruchy powinny być delikatne i płynne.
3. Demakijaż zacznij od wewnętrznej części brwi, czyli od jej początku (to ta grubsza część brwi). Kieruj się ku jej zwężeniu, czyli zewnętrznej części. Dzięki temu demakijaż przebiega zgodnie z kierunkiem wzrostu brwi, a Ty nie odginasz i nie mierzwisz włosków.
4. Jeśli płatek kosmetyczny jest już zabrudzony, sięgnij po następny. Do demakijażu brwi i oczu zazwyczaj zużywa się 4-5 wacików. Powtarzaj czynność, aż płatki kosmetyczne będą zupełnie czyste. Gotowe!
Błędy podczas demakijażu brwi
Warto wspomnieć o typowych błędach popełnianych podczas demakijażu brwi. Ich unikanie przyczyni się do poprawy wyglądu i kondycji włosków. Grzeszkami, które popełniajmy przy demakijażu to:
-
niedokładne i zmywanie kosmetyków kolorowych,
-
stosowanie niewłaściwych produktów,
-
całkowite pomijanie demakijażu brwi,
-
zbyt silne pocieranie skóry,
-
demakijaż niezgodny z kierunkiem wzrostu włosów.