Depilacja brwi krok po kroku. Pęseta, nitka czy wosk?

Depilacja brwi krok po kroku. Pęseta, nitka czy wosk?

Jak wyregulować brwi, by były modne, ale także dopasowane do Twojej urody i kształtu twarzy? Jak i czym zrobić to ładnie i prawidłowo, by sobie nie zaszkodzić? Czy do depilacji brwi najlepiej wybrać pęsetę, nitkę czy może wosk? Oto rzetelny przewodnik po stylizacji i regulacji brwi!

Regulacja brwi – jak to zrobić poprawnie?

Aby prawidłowo wyregulować brwi, należy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym łuk brwiowy będzie wyglądał bez zarzutu, a Ty unikniesz urodowych wpadek. Przede wszystkim należy pamiętać, że depilujemy jedynie ich dolną część. Z górnej linii należy wyrwać jedynie pojedyncze włoski, które wyrastają poza linię brwi. Pamiętaj jednak, by nie naruszać jej naturalnego kształtu.Depilowanie górnej linii może zaburzyć proporcje, co skutkować będzie groteskowym wyglądem i brwiami, które nie pasują do kształtu twarzy. Niestety błędy popełnione podczas depilacji górnej części brwi trudno później poprawić.

Grube brwi wyglądają ładnie i dodają buzi młodzieńczości, ale za to zbyt grube, zrastające się i krzaczaste są już niezbyt atrakcyjne, gdyż nadają twarzy groźny wyraz. Cienkie łuki brwiowe, tak modne w latach 90  też nie dodają nam urody. Moda na takie brwi minęła już dawno, ponieważ brwi cienkie jak niteczki  mało komu pasowały. Modne są naturalnie ukształtowane, schludne łuki brwiowe, dopasowane geometrią i grubością do kształtu twarzy. Jak prawidłowo wydepilować brwi? Najlepiej tak, by wyglądały naturalnie, były ładnie podkreślone, ale przy zachowaniu umiaru. Najlepiej  zachować ich pierwotny kształt, delikatnie wyrównując i podkreślając kontur.

Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy?

Dopasowanie brwi do kształtu twarzy jest kluczowe - tylko wtedy będą sie one prezentowały bez zarzutu. Dlatego nie kieruj się chwilową modą. Brwi powinny pasować do Ciebie, a nie do panujących trendów. Jak uzyskać idealny kształt  brwi, tak by podkreślały one nasze walory i niwelowały wady?

Ilustracja przedstawiająca rodzaje twarzy oraz odpowiednie dla nich kształty brwi

Jak depilować brwi: samodzielnie czy u kosmetyczki?

Brwi można bez problemu regulować samodzielnie, jednak trzeba pamiętać, że nietrudno tu o błędy. Wystarczy nieumiejętnie wyskubywać włoski, by zaburzyć całą geometrię twarzy i nabawić się groteskowego  wyglądu. Istną plagą są za mocno wydepilowane brwi. To nadaje buzi nieustannie zdziwionego wyrazu. Jeśli masz trudności z prawidłowym wyznaczeniem linii brwi, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki. Ona nada Twoim brwiom idealne proporcje. Później będzie Ci już łatwo zachować odpowiedni kształt łuku brwiowego - wystarczy usunąć pojedyncze, odrastające  włoski.

Regulacja brwi – pamiętaj o dobrej pęsecie

Jak bez problemu wyregulować brwi w domu? Przede wszystkim wybierz dobrą pęsetę! Nie powinna ona być przypadkowa. Jej końce powinny być ostro ścięte, a krawędzie idealnie się ze sobą stykać tak, aby mogły pochwycić każdy, nawet najmniejszy włosek. Dobra pęseta ma ergonomiczny kształt, nie jest za wielka, by mieściła się w dłoni. Dobrze, jeśli jest matowa - wówczas nie ślizga się w palcach podczas depilacji. Gruba pęseta z trudem chwyta i wyrywa włoski, często szczypiąc skórę, więc łatwo o silne podrażnienia wokół brwi. Chwytaj włoski między szczypce pęsety i wyrywaj je zdecydowanym, energicznym ruchem. Jeśli nie jesteś pewna, czy powinnaś usunąć jakiś włosek, czy go zostawić, najlepiej nic z nim nie rób. Jego brak może spowodować dość  znaczący ubytek brwi. Staraj się, by brwi zwężały się płynnie na końcu - ich ogonek powinien być dość cienki i tworzyć szpic.

Pęseta. Jak wykonać prawidłowo regulację brwi?

Regulacja brwi to jeden z najpowszechniejszych zabiegów, który można wykonać samemu. Jak wyregulować brwi w domu, by brwi były ładne, kształtne i dopasowane do twarzy? Istnieje metoda wyznaczania odpowiednich proporcji brwi. Jedyne co Ci potrzebne, to cienki, podłużny patyczek, np. pędzelka który przykłada się do płatka nosa i prowadzi przez wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka aż do brwi. W miejscu, w którym trzonek przechodzi przez  linię brwi jest jej początek i koniec. Z kolei najwyższy punkt łuku brwiowego to ten, gdzie przez brew przechodzi linia od  płatka nosa przez źrenicę. Należy pamiętajć, że łuk powinien być najszerszy u nasady i zwężać się ku zakończeniu.

Uśmiechnięta kobieta z zaznaczonym geometrycznie łukiem brwiowym, a obok lista sposobów na odpowiedni kształt brwi

Regulowanie brwi krok po kroku

Jak wydepilować brew, aby uniknąć urodowych wpadek? Poznaj etapy depilacji krok po kroku, z wykorzystaniem pęsety.

1. Oczyść skórę – twarz, a dokładnie: brew i skóra wokół niej musi być czysta i odtłuszczona. Zabieg depilacji warto wykonać  po kąpieli, gdy skóra jest nieco rozpulchniona - będzie on mniej bolesny. Pamiętaj: depiluj brwi w świetle dziennym, najlepiej przy oknie i posługuj się  lusterkiem powiększającym.

2. Wyczesz brwi z użyciem specjalnym grzebykiem, a najlepiej miękką spiralką. Czesz włoski w górę, nieco pod skosem, w kierunku skroni.

3. Wyznacz początek, wzniesienie i środek brwi, a także sięgnij po cielistą kredkę i delikatnie obrysuj kontur brwi. Cielista kredka przekryje odrosty i pozwoli Ci sprawdzić, jak będą wyglądały Twoje brwoi po depilacji. Jeśli uznasz, że są one za wąskie lub zbyt grube - zetrzyj linię i koryguj kształt dopóty, dopóki nie uzyskasz wymarzonego wyglądu. 

4. Dopiero teraz sięgnij po pęsetę. Wyrywaj włoski zdecydowanym ruchem, zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Możesz złagodzić ból, przykładając do skóry kostkę lodu tuż przed depilacją. Pamiętaj, że depilujemy tylko dolną linię rzęs. Z górnej powinny zniknąć ewentualnie pojedyncze włoski.

5. Pamiętaj, by zachować umiar i symetrię. W depilacji brwi mniej oznacza więcej - jeśli jakiś włosek rośnie na linii wyznaczonej kredką i nie wiesz, czy go usunąc - najlepiej go zostaw. Lepiej później  wyrównać i poprawić kilka włosków niż wydepilować ich za dużo i stworzyć ubytki w brwiach. Możesz wyrywać włoski naprzemiennie, raz z jednej, raz z drugiej brwi - wówczas będą symetryczne. 

6. Odejdź kilka razy od małego lusterka i przejrzyj się w większym: brwi powinny być widoczne na odległość ręki wyciągniętej przed lustrem. Nie spiesz się, zachowaj umiar i pamiętaj o symetrii, a wówczas cała depilacja przebiegnie pomyślnie. 

Jak wyregulować brwi bez pęsety?

  • Nitkowanie brwi 

Czy wiesz, ze depilacja brwi pęsetą to nie jedyna z możliwych technik? Azjatki od wieków wykorzystują do wyrywania włosków zwykłą, bawełnianą nić. Technika nazywa się nitkowaniem brwi. Jak wyrwać brwi nicią? 

Nitkę o długości ok. 40 cm składamy na pół, końce związujemy tak, by powstała pętla, przez którą się przekłada się  palce obu dłoni. Nitkę należy skręcić tak, by na środku powstał splot. Trzymając nić w obu dłoniach, naprzemienne przesuwa się splot raz w jedną, raz w drugą stronę. Wówczas między nitki dostają się włoski, które  są pochwycone i wyrywane wraz z cebulką. Nitkowanie brwi  wymaga wprawy, ale gdy już jej nabierzesz okaże się, że jest to najszybsza i najbardziej precyzyjna metoda depilacji brwi!

Kobieta poddawana nitkowaniu brwi

  • Regulacja brwi woskiem

Popularną metodą depilacji brwi, którą oferuje niemal każdy salon kosmetyczny jest regulacja woskiem. Jest popularna, ponieważ najmniej bolesna i wyjątkowo szybka. Odrastające włoski wyrywa się po prostu naraz, jednym, szybkim pociągnięciem. Tę metodę odradza sie jednak jako odpowiednią do wykonania samodzielnie. Wymaga ona bowiem odpowiedniego sprzętu, preparatów i znajomości techniki. Wosk do depilacji musi mieć właściwą temperaturę i konsystencję ,by wyrwał włoski. Bez wprawy i doświadczenia kosmetycznego niestety łatwo poparzyć skórę, która  wokół oczu jest bardzo delikatna.

Zaczerwienienia po regulacji brwi. Jak się ich pozbyć? 

Po depilacji brwi może pojawić się zaczerwienienie, a także  niewielka opuchlizna. To normalny objaw, który dość szybko ustępuje. Jeśli chcesz złagodzić te skutki, wykonaj zimny okład na brwi: owiń w chusteczkę kostki lodu, lub schłodź w lodówce jadeitowy wałek, a następnie delikatnie przykładaj go do skóry. Jeśli podrażnienie się utrzymuje, posmaruj ten obszar maścią z pantenolem lub alantoiną.

Najczęstsze błędy w regulacji brwi

DYSPROPORCJA BRWI, czyli brwi zbyt grube i zbyt cienkie na końcu To częsty błąd, który skutkuje tym, że im bliżej skroni, tym brwi stają się cieńsze. To zaburza proporcje twarzy.

BARDZO CIENKIE BRWI – to zmora lat 90. Na szczęście dziś brwi wyskubane do granic możliwości przestały być modne, choć nadal spotyka się tak wystylizowane łuki brwiowe. Niestety nie dodają one uroku, a dodatkowo namalowana mocna, czarna kreska dodaje twarzy karykaturalnego wyglądu. 

ZROŚNIĘTE BRWI – fakt, że Frida Kahlo nosiła mocno zrośnięte brwi brwi, nie oznacza, że każdy może sobie pozwolić na taki ekscentryzm. Zarośnięte brwi nie dodają nam uroku: buzia wygląda groźnie, a rysy twarzy są ostre i uwydatnione. 

MOCNO WYSKUBANY POCZĄTEK BRWI - za bardzo wydepilowana przestrzeń między brwiami sprawia, ze tworzy się dysproporcja między nosem, kącikiem oka a łukiem brwiowym. Ten błąd wynika z chęci poprawek po depilacji. To prosta droga by się zapędzić za daleko i stworzyć efekt brwi, które są nieustannie zdziwione. 

Ratunku, wydepilowałam brwi za mocno!

To zdarza się nawet tym którzy mają już wprawę w depilacji. Czasem z rozpędu wyrwiemy 2 kub 3 włoski za dużo i tworzą się dość wyraźne ubytki w brwiach, które niestety nie dodają nam uroku. Co wtedy? Jak sprawić, żeby brwi szybciej odrosły? Jest na to rada - wystarczy sięgnąć po dobrą odżywkę do brwi, taką jak Nanobrow. Regularnie stosowana nie tylko sprawi, że włoski odrosną w mgnieniu oka, ale dodatkowo zadba, odżywi i wzmocnie je od samej cebulki, Nanobrow to szybki i świetny patent na piękne, gęste brwi, którym możesz nadać wymarzony kształt!

Zanim jednak Twoje włoski odrosną, możesz zatuszować ubytki makijażem! Sięgnij po kosmetyki do malowania brwi - precyzyjny pisak, kredka lub pomada to idealne produkty, dzięki którym możesz z dokładnością co do włoska pomalować brwi, a także wykonać nimi  kompleksowy,m pełny makijaż. Dzięki temu ani się spostrzeżesz, jak utęsknione woski odrosną zdrowe, piękne i mocne!

Dodaj komentarz. Opublikujemy go natychmiast po zatwierdzeniu przez moderatora.
Polityka prywatności

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, korzysta również z plików cookies podmiotów trzecich w celu korzystania z zewnętrznych narzędzi. Jeśli nie wyrazisz zgody, ograniczymy się do niezbędnych plików. W każdej chwili możesz wycofać zgodę na personalizację reklam, modyfikując przesłane zgody. Czy wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies?

Polityka prywatności